Peklák, Česká Třebová
Ikonka sjezdovky

MIMO PROVOZ

MIMO PROVOZ

Peklák, Česká Třebová
Ikonka sjezdovky

MIMO PROVOZ

Ikonka sjezdovky

MIMO PROVOZ

Ikonka sjezdovky

Traily

Na Pekláku pro Vás budujeme síť jednosměrných terénních stezek pro cyklisty.

Jedná se o česko-polský projekt Singletrack Glacensis, který je spolufinancován z programu přeshraniční spolupráce Interreg V-A Česká republika – Polsko. Vedoucím partnerem je Region Orlicko – Třebovsko, který na části projektu Peklák Česká Třebová intenzivně spolupracuje s Městem Česká Třebová. Dalšími partnery projektu jsou Gmina Bystrzyca Klodzka a Obec Zdobnice. Cílem projektu je vytvořit v česko-polském příhraničí síť areálů pod novou silnou značkou Singletrack Glacensis, které nabídnou atraktivní vyžití pro milovníky horských kol všech úrovní a oživí tak návštěvnost v tomto území.

Na Pekláku v České Třebové vznikne 15 km singletracků střední a vyšší obtížnosti, 4 km rekonstruovaných sjezdových tratí, 25 km navazujících MTB tras po lesních cestách a nástupní místo – rozšířené parkoviště se zázemím. Tato první etapa Bike resortu Orlicko – Třebovsko bude zaměřena na široké spektrum uživatelů od dětí po náročné bikery a dokompletuje tak nabídku pověstných cyklo a in-line stezek regionu o další dimezi produktu pro všechny. Zdobnice bude společně s polskou Spalonou zaměřena na rodiny s dětmi v jádru krásné přírody Orlických a Bystřických hor. Ve Zdobnici vznikne 10 km singletracků nižší a střední obtížnosti,  zábavný pumptrack a cvičný trail pro děti. Spalona se pochlubí 15 km tras nižší obtížnosti. Další polský areál v Miedzygorze nabídne 19 km singletracků střední obtížnosti a v návaznosti na stávající traily v masivu Králického Sněžníku bude výzvou i pro náročné sportovce.  Areály budou vybaveny nezpoplatněnými stanicemi pro rychlou opravu kol, informačními tabulemi, zázemím pro návštěvníky a nabíjecími stanicemi pro elektrokola, počty návštěvníků budou monitorovat automatické sčítače. V terénu budou logem Singletrack Glacensis proznačeny spojky mezi jednotlivými areály.

Plánovaný termín ukončení projektu je 31.10.2020. Stavební práce by měly být dokončeny v červnu 2020, nejpozději v září 2020 pak jsou plánovány propagační akce a následuje celkové vyúčtování projektu.