Peklák, Česká Třebová
Ikonka sjezdovky

MIMO PROVOZ
15-25 cm

Peklák, Česká Třebová
Ikonka sjezdovky

MIMO PROVOZ
15-25 cm

Ikonka sjezdovky
Ikonka sjezdovky

Bike škola

V našem bike resortu působí několik agentur zabívajících se výukou jízdy na kole.

FLOWRIDE – pohodová parta profi koučů a jezdců s tituly mistrů světa, Evropy i českých šampionů. U nás na Pekláku to mají rádi a už se na vás těší na svých Bikepark kempech.
Termíny vypsaných Flowride kempů naleznete zde.

BÝT LEPŠI – nabízí jednodenní skupinový kemp a individuální výuku. Naučíme Vás dovednosti potřebné k zvládnutí jízdy v tomto bikeparku. V náročnějších místech si vysvětlíme a ukážeme ideální průjezd, který si poté několikrát vyzkoušíte. Nechybí zpětná vazba, co Vám už jde a na čem je potřeba ještě zapracovat. Ve skupině jsou nejvýše 4 účastníci.

Skupinový kemp

Je určen pro ty, kteří s jízdou po trailech teprve začínají nebo pro ty co už na trailech jezdí dlouho, ale neví jak správně na to. Kemp není určen pro sjezdové jezdce. Naučíte se jak se na kole správně pohybovat, brzdit, projíždět zatáčky, přejíždět malé překážky a dropy. Pokud tyto dovednosti budete zvládat, posuneme se k pokročilým dovednostem jako rychlejší čtení terénu, volba nejrychlejší stopy, manuál, skoky a bunny-hop.

Na začátku zkontrolujeme správné nastavení kola a rozřadíme vás do skupin podle vašich dovedností. Proto jsou kempy vhodné i pro celou rodinu.

Budeme začínat ve skillscentru, kde si vysvětlíme a ukážeme jak kolo správně ovládat. Poté se přesuneme na traily. Začneme na lehkých a postupně budeme zkoušet těžší.

Termíny skupinových kempů Být lepší zde.

Co s sebou

Během výuky je povinné mít neustále nasazenou helmu a rukavice. Doporučujeme integrální helmu, chrániče kolen, které přidají na jistotě. Pedály je vhodné zvolit ty, na které je člověk zvyklý a bude na nich jezdit i v budoucnosti. Mělo by se jednat buď o platformové pedály s piny nebo o nášlapné pedály SPD.

Do batohu se vezměte dostatek vody, nějakou rychlou svačinu ve formě tyčinky nebo ovoce a náhradní kus oblečení. Vhodné je mít s sebou věci na opravu případného defektu.

Individuální výuka

Program individuální výuky vychází z kempů, ale je přizpůsobena úrovni dovedností a přání klienta. Cena individuální výuky je 2 500,- Kč na osobu.